Kto sme ???

Kto sme?

To je otázka, na ktorú by určite každý z Vás chcel odpoveď.
Jednoducho povedané "DHZ", alebo kto by nevedel, čo táto skrátená verzia znamená, tak  Dobrovoľný Hasičský Zbor

Čo je naším prvoradým cieľom?

No predsa pomáhať likvidovať požiare, v žiadnom prípade nové nezakladať
​a keď  sa
 stane, tak ho pekne uhasiť. A treba pomáhať ľudom,
ktorí pomoc potrebujú, pomáhať si medzi sebou navzájom.

Tréning je drina :

Je to presne ako hovorí táto veta, ale my to spoločne zvládneme
a vyhráme každú súťaž ak to pôjde!!!

Poslanie DHZ:

-         je základným organizačným článkom Dobrovoľnej požiarnej ochrany
        Slovenskej republiky.

-         je účelovým humánnym politicky nezávislým
        dobrovoľným občianskym združením

-         jeho členovia vedení láskou k blížnemu, svornosťou a bratstvom sú pripravení      poskytnúť dobrovoľnú pomoc širokej verejnosti i každému jednotlivcovi najmä v     nešťastí, núdzi a ohrození života, zdravia a majetku pred požiarmi a živelnými    pohromami.

Poslanie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR počnúc dobrovoľnými hasičskými zbormi až po republikovú organizáciu je organizačnými, preventívnymi, zásahovými a ďalšími opatreniami napomáhať predchádzaniu požiarov a v prípade ich vzniku podieľať sa na ich rýchlej a úspešnej likvidácii bez nároku na finančné ohodnotenie.
V súčasnej dobe je v obciach a mestách 2966 DHZ, a preto i hlavné ťažisko činnosti
je práve v nich.