Zásady organizovania súťaží

Súťaže podľa tohto súťažného poriadku sa organizujú

v týchto disciplínach:

a/ požiarny útok
b/ štafeta 8 x 50 metrov
c/ pretek jednotlivca

V rámci DPO SR sa organizujú tieto druhy súťaží:

a/ obvodová súťaž DHZ – koná sa každý rok

b/ okresná súťaž DHZ – koná sa každý druhý rok

c/ krajská súťaž DHZ – koná sa každý druhý rok

d/ majstrovstvá SR DHZ – koná sa každý druhý rok

Obvodovú súťaž DHZ organizuje okrskový veliteľ okrsku, v ktorom sa súťaž koná v spolupráci s OV DPO. Ak okres nie je členený na okrsky, obvodovou súťažou v tomto poňatí sa rozumie okresná súťaž.

Okresnú súťaž organizuje Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany /OV DPO/. Na okresnú súťaž postupujú družstvá z obvodových súťaží – postupový kľúč – počet postupujúcich družstiev určí OV DPO v organizačnom zabezpečení. V rámci OV DPO, ktoré sú zložené z viacerých okresov sa uskutočňuje iba jedna okresná súťaž.

Krajskú súťaž organizuje Krajský výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany /KV DPO/ za účinnej spolupráci OV DPO, v územnej pôsobnosti ktorého sa súťaž uskutočňuje. Na krajské súťaže postupujú víťazné družstvá z okresných súťaží. Z OV DPO, ktoré sú zložené z viacerých okresov postupuje na krajskú súťaž iba jedno víťazné družstvo.

Majstrovstvá SR DHZ organizuje DPO SR každý druhý rok. Na majstrovstvá postupujú víťazné družstvá z krajských súťaží.